دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

پیت سیاه یا پیت سفید؟ – علت تیره به نظر رسیدن بعضی محصولات پیت ماس در چیست؟

  |  بستر کشت   |  پیت ماس   |  پیت سیاه یا پیت سفید؟ – علت تیره به نظر رسیدن بعضی محصولات پیت ماس در چیست؟
پیت سیاه یا پیت سفید؟ - علت تیره به نظر رسیدن بعضی محصولات پیت ماس در چیست؟

مقدمه

پیت سیاه یا پیت سفید ؟پیت ماس ها درجات رنگی متفاوتی دارند. پیت های روشن تا پیت های بسیار تیره. میزان تیرگی یا روشنی آن بسته به چند عامل دارد که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است. این تفاوت رنگ نشان از خصوصیات متفاوتی است که این انواع پیت دارا می باشند، عواملی نظیر ظرفیت هوایی.

پیت سیاه یا پیت سفید؟ - علت تیره به نظر رسیدن بعضی محصولات پیت ماس در چیست؟

علت تیره به نظر رسیدن بعضی محصولات پیت ماس در چیست؟ آیا پیت سیاه آن ها زیاد است؟

بیشتر محصولات با کیفیت پیت ماس، تهیه شده از پیت سفید هستند. البته محصولات خاصی که از ترکیب پیت سیاه تهیه شده باشند نیز وجود دارد. انتخاب بین پیت سفید و پیت سیاه، بستگی به گیاه در حال رشد و سیستم های آبیاری دارد. مواد پیت ماس با توجه به درجه ی تجزیه، از H1 تا H2 تقسیم بندی می شوند. پیت سفید با درجه ی تجزیه ی کم در رنج H2 الی H5 قرار می گیرد. پیت سفید مرغوب ترین نوع پیت به شمار می رود و دارای ظرفیت هوایی بالایی است. بهترین ترکیب پیت ماس از مقدار غالب پیت ماس سفید و مقدار کمی پیت ماس سیاه تهیه می گردد. پیت ماس سفید نسبتا تجزیه شده (H6-H4) به عنوان ماده ی اولیه برای کاربردهای خاص استفاده می شود. برای مثال تکثیر محصولات زراعی و گیاهان جوان. این مواد اولیه، نسبت به پیت سفید رنگ تیره تری دارد اما ظرفیت نگهداری آب بالاتری دارد. در نهایت اسفاگنوم پیت سیاه ، به نسبت دو نوع قبلی از درجه ی تجزیه ی بالاتری برخوردار است (H7 الی H10) و تنها برای محصولات خیلی خاص که به نگهداری آب به میزان بالا نیاز دارند، استفاده می شود. تفاوت رنگ پیت به درجه ی تجزیه ی آن مربوط می باشد. علاوه بر این می توان گفت از نظر زمین شناسی باتلاق های با سن بالاتر رنگ های تیره تری دارند؛ حتی اگر درجه ی تجزیه ی آن ها مشابه سایر پیت لند ها باشد. از مزایای باتلاق های پیت قدیمی تر پایداری بهتر ساختمان آن ها می باشد.

شرکت هنر طبیعت به عنوان وارد کننده انحصاری پیت ماس نورد اگری در ایران، اقدام به فروش این محصول به صورت مستقیم یا از طریق نمایندگان خود می کند. جهت خرید، پیش خرید و دریافت قیمت پیت ماس با کارشناسان هنر در ارتباط باشید.

ارسال یک نظر