دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

کود سه بیست ( 20-20-20 ) همراه با ریزمغذی ها

  |  کود سه بیست ( 20-20-20 ) همراه با ریزمغذی ها

کود 20-20-20 همراه با ریز مغذی یا همان کود سه بیست یکی از مناسب‌ترین کودها برای انواع محصولات زراعی، گلخانه ای، باغات، گل و گیاهان آپارتمانی است. این کود مفید با ویژگی‌های خاص خود نیازهای گیاهان مختلف را برطرف می‌سازد و به آن‌ها جانی دوباره می‌بخشد. تنها کافیست از بهترین زمان مصرف کود سه بیست، طریقه و اختلاط آن با سایر کود ها مثل هیومیک اسید مایع جهت افزایش کارآمدی آن آگاهی داشته باشید تا حداکثر استفاده را از آن ببرید. به همین دلیل در ادامه جزئیات کاملی را درباره این کود مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بتوانید اطلاعات لازم را به دست آورید.

کود بیست بیست بیست چیست؟

کود سه بیست یا کود بیست بیست بیست یک کود پرطرفدار است که علاوه بر داشتن حلالیت بسیار بالا، عناصر مغذی و ریز مغذی ضروری را به گیاهان می‌رساند. این عناصر شامل 20 درصد فسفر، 20 درصد پتاسیم و 20 درصد نیتروژن است و دلیل نامگذاری آن هم به این فاکتور باز می‌گردد.

  • فسفر: یکی از مهم‌ترین عناصر برای گیاهان، فسفر می‌باشد که انرژی زایی گیاه تا حدود زیادی به آن وابسته است.
  • نیتروژن: رنگ سبز اندام هوایی، رشد مناسب، فتوسنتز و خیلی از موضوعات مهم دیگر به مقدار ازت در گیاهان و درختان بستگی دارد
  • پتاسیم: عاملی که سنتز بسیاری از آنزیم های اساسی گیاه را برعهده دارد. این عنصر مهم نقش اساسی در مکانیسم های مقاومتی در برابر تنش های محیطی را در کنار کلسیم ایفا می نماید. از طرفی در مهیا سازی محصولات کشاورزی برای پیش رس شدن و افزایش بازار پسندی محصولات کشاورزی نقش بسزایی را بر عهده دارد.

کشاورزان و باغداران مجرب اغلب با آگاهی از اهمیت این عناصر ضروری برای محصولات زراعی خود از این کود استفاده می‌کنند. البته هر کدام از عوامل باید به اندازه کافی باشند وگرنه نتیجه عکس خواهند داد، به همین دلیل در این کود از این عناصر به میزان مناسب استفاده شده است.

ویژگی‌های کود 20-20-20

پس از آشنا شدن با سه عنصر اصلی باید از مزایا و خواص کود سه بیست در کنار مضرات کود سه بیست اطلاع پیدا کنید تا بدانید زمان، نحوه و مقدار درست این کود برای اثر گذاری مثبت بر روی گیاهان به چه صورت می باشد.

مزایای کود سه بیست

اثرات مثبت فراوانی از کود سه بیست مثل تاثیر در حفظ میوه روی درختان، ایجاد رنگ مطلوب و افزایش فتوسنتز اشاره کرد.

  • افزایش سطح و تعداد اندام فتوسنتز کننده: استفاده از این کود پرطرفدار به رشد برگ‌ها و تعداد آن‌ها منجر می‌شود. البته به شرطی که روش استفاده کود 20-20-20 را به‌درستی رعایت کنید.
  • ایجاد رنگ مطلوب: نیتروژن و پتاسیم موجود در این کود با ارتقا غذاسازی و انتقال مواد قندی به محصولات یک رنگ آوری مناسبی را رقم خواهد زد.
  • افزایش فتوسنتز: نیتروژن و فسفر موجود در این کود، بهبود فتوسنتزی و انرژی بخشی گیاه شما را ارتقا می‌دهد.

اگرچه این موارد بخشی از کارایی و مزایای کود بیست بیست بیست را شامل می‌شوند اما فواید دیگری از قبیل تازگی و طراوت گیاه را هم با این کود تجربه خواهید کرد.

مضرات کود سه بیست

در مجموع مضرات کود سه بیست بسیار کم هستند و اکثراً در صورت رعایت نکردن مقدار مصرف کود بیست بیست بیست به وجود می‌آیند. برای مثال استفاده بیش از اندازه یا نابه‌جا موجب افزایش شوری خاک و کاهش جذب مواد غذایی از طریق ریشه را حادث می‌شود. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که میزان مصرف این کود را مطالعه نمایید.

میزان مصرف کود 20 20 20 برای هر درخت

اگر بخواهید از کود بیست بیست بیست برای درختان یا هر گیاهی استفاده کنید، حتماً باید میزان مصرف را رعایت نمایید تا از هر آسیبی به گیاه جلوگیری شود. برای مثال باید بدانید میزان مصرف کود 20-20-20 برای هر درخت پسته یا هر هکتار زمین چقدر است. در مجموع روش استفاده کود 20 20 20 برای محصولات زراعی و محصولات باغی متفاوت می‌باشد.

میزان مصرف کود بیست بیست بیست برای محصولات زراعی:

  • روش آبیاری: در این روش برای هر هکتار زمین حدود ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم کود مناسب است.
  • روش محلول پاشی: در این روش برای هر هکتار زمین حدود یک تا سه کیلوگرم کود مناسب است.

میزان مصرف کود سه بیست برای محصولات باغی

  • روش آبیاری: در روش آبیاری محصولات باغی هم مانند محصولات زراعی برای هر هکتار زمین حدود ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم کود کافی است.
  • روش محلول پاشی: در این روش حدود دو تا چهار کیلوگرم کود در هر هزار لیتر آب، میزان مناسبی خواهد بود.

در نهایت توجه داشته باشید که این روش استفاده کود 20 20 20 به‌صورت کلی در نظر گرفته شده و ممکن است در بعضی موارد متفاوت باشد.

کود 20 20 20 برای گیاهان آپارتمانی

یکی از مصارف عمده مرتبط با کود 20 20 20 برای گیاهان آپارتمانی است. بسیاری از گل و گیاهان آپارتمانی ساختار حساسی دارند و در نتیجه باید میزان مصرف کود سه بیست برای هر گلدان و هر گیاه رعایت شود. بی‌توجهی به این مسئله باعث آسیب یا حتی پژمرده شدن گیاه می‌شود.

همچنین میزان فسفر موجود در این کود، باعث افزایش شکوفه‌ها و گل‌های گیاهان شما خواهد شد. این کود با میزان متعادل از هر عنصر ضروری می‌تواند شادابی بسیاری به گیاهان آپارتمانی ببخشد.

بهترین مارک کود  20-20-20

عده‌ای تصور می‌کنند که تنها کود بیست بیست بیست آمریکایی یا اروپایی، بهترین مارک کود 20 20 20 است یا برای مثال زمانی که به کود سه بیست برای درختان نیاز دارند تنها به سراغ برندهای آمریکایی و اروپایی می‌روند. در حالی که نه‌تنها قیمت کود 20-20-20 ایرانی بسیار مناسب‌تر است، بلکه عملکرد تقریبا مشابهی را هم ارائه می‌دهد.

علاوه بر این قیمت کود بیست بیست بیست ده کیلویی از نوع ایرانی نسبت به کود سه بیست آمریکایی بسیار ارزان‌تر است و با این وجود باز هم طراوت بسیاری برای انواع گیاهان به ارمغان می‌آورد.

کود سه بیست برندهای نان اگری و ایزی گرو که هر دو تولید ایران و محصولی از شرکت هنر طبیعت هستن، از بهترین مارک های کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ محسوب می شوند که شما می توانید برای انواع گوناگونی از گیاهان و محصولات استفاده کنید، برای مثال کود بیست بیست بیست برای انگور، چغندر قند، پسته، سیب و مرکبات یکی از بهترین‌ها است. کافیست برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب هنر طبیعت تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]