دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

5 میوه عجیب دنیا

  |  دارالفنون   |  5 میوه عجیب دنیا
5 میوه عجیب دنیا

5 میوه عجیب دنیا

برای شناخت 5 میوه عجیب دنیا با ما در ادامه همراه باشید.

5 میوه عجیب دنیا

1. مژکی – Rambutan

این میوه عجیب بومی مناطق جنوب شرق آسیا می باشد. میوه ی مژکی یا تاژین بیضی – دایره شکل است و بر روی سطح خود مژک هایی به رنگ صورتی  سبز دارد اما داخل آن که خوراکی است سفید رنگ است. فصل میوه دهی آن اواخر بهار و پاییز می باشد و طعمی ترش و شیرین نزدیک به انگور دارد. از خواص آن می توان به وجود کربوهیدرات و پروتئین سرشار این میوه اشاره نمود. علاوه بر آن منبع غنی از مس می باشد و گلبول های سفیدبدن را برای مقابله با بیماری ها افزایش می دهد.

2. کاکِنَج – Physalis

این میوه عجیب بیشتر با نام فیسالیس شناخته می شود اما به جهت پوسته ی شفافی که آن را احاطه کرده است آن را عروسک پشت پرده نیز می گویند. این میوه در آمریکای جنوبی می روید که شبیه به خانواده ی گوجه فرنگی می باشد. این میوه کم مزه و کمی ترش است. از خواص این میوه می توان به منبع ویتامین C و B و آهن اشاره نمود. با توجه به دارا بودن ویتامین B و C می توان گفت که این میوه به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک خواهد نمود.

5 میوه عجیب دنیا

3. خربزه‌ شاخدار – African Horned Cucumber

این میوه از قدمت بالای 3000 سال برخوردار است و بومی آفریقا است. شکل ظاهری آن بیضی و به رنگ زرد- نارنجی می باشد که دارای برآمدگی هایی نیز می باشد. داخل آن نیز به رنگ

سبز و پر از دانه است. خربزه شاخدار را ماهی بادکنکی نیز می نامند. از نظر طعم و مزه بین خیار و لیمو می باشد. پوسته ی خارجی این میوه سرشار از ویتامین C است. آب این میوه برای درمان رفلاکس اسید، سوزش معده و سرِدل و اگزما به کار برده می شود. این میوه به تسکین مشکلات کلیوی، مشکلات ادراری و تنظیم فشار خون کمک می‌کند.

5 میوه عجیب دنیا

4. تَرگیل – Mangosteen

میوه عجیب  منگوستین بومی کشور اندوزی و برخی کشورهای جنوب آسیا می باشد. ترگیل عطر بسیار خوبی دارد و درون آن شبیه به نارنگی تقسیم بندی شده که به رنگ سفید

است. پوسته ی آن بنفش-سبز می باشد. ترگیل نیز سرشار از ویتامین C است. از جمله خواص درمانی آن درمان اسهال و مشکلات دراری و تقویت سیستم ایمنی را می توان نام برد.

5 میوه عجیب دنیا

5. میوه اژدها – Dragon Fruit

دراگون فروت از این لحاظ که میوه ی کاکتوس است با سایر میوه های ذکر شده تفاوت دارد. کاکتوس هیلوسرئوس بومی جنوب مکزیک و آمریکای مرکزی است که تنها در هنگام شب شکوفه می دهد و گلی بزرگ و سفید رنگ دارد. از لحاظ ظاهری بسیار زیباست و پوست سرخابی با خارهای سبز رنگ دارد. داخل آن نیز سفید رنگ با دانه های مشکی می باشد.

5 میوه عجیب دنیا

ارسال یک نظر