دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

شرایط نگهداری گل آنتوریوم

  |  دارالفنون   |  شرایط نگهداری گل آنتوریوم
شرایط نگهداری گل آنتوریوم

شرایط نگهداری گل آنتوریوم

گل آنتوریوم

گل آنتوریوم با گل های رنگی خود زیبایی خاصی دارد. رنگ قرمز بیشترین و پرطرفدارترین نوع این گیاه است. رنگ های صورتی و بنفش و سفید هم میتوانید در میان انواع این گل بیابید. در ادامه شرایط نگهداری این گل زیبا و حساس را شرح خواهیم داد.

 

شرایط نگهداری گل آنتوریومشرایط نگهداری

.. نور:
گیاه آنتوریوم از تابش مستقیم آفتاب رنج میبرد، بهترین نور برای آن نور غیر مستقیم کنار پنجره است. ‌

.. دما :
تامین درجه حرارت ۲۱ درجه ی سانتیگرادی در تمام طول سال برای این گیاه مطلوب است، حداقل درجه حرارت در زمستان ۱۶ درجه است،قبل از ظهور گلها در بهار حدود ۶ هفته در زمستان به ان سرما بدهید. (با درجه حرارت ۱۶ درجه ای) در صورت وجود هوای گرم و خشک رشد متوقف میشود. ‌

.. آبیاری :
در بهار و تابستان طوری آبیاری کنید که بین دو آبیاری خاک آنتوریوم خشک شود، آبیاری در زمستان هفته ای یک بار کافی است. ‌

.. رطوبت:
این گیاه به رطوبت زیادی نیاز ندارد، در بهار و تابستان هر روز غبارپاشی کنید، در زمستان هفته ای دوبار کافی است، با ریختن آب در زیر گلدانی سنگریزه دار رطوبت دائمی و پایدار ایجاد کنید(ایجاد جزیره)، حتما دقت کنید که ته گلدان با آب در ارتباط نباشد. ‌

.. تغذیه: ‌
کمبود عناصر غذایی در خاک را با تغذیه ی مصنوعی هر دو هفته یکبار با کودهای مناسب نظیر کود سه بیست و یا 10-52-10 طبق دستور فروشنده یا سازنده جبران کنید. ‌به طور اختصاصی باید بگوییم که در مرحله ی ریشه دهی از فرمول 10-52-10، برای افزایش مقاومت ساقه نیترات کلسیم و رنگ گیری گل و برگها از 36-12-12 و یا سولفات پتاسیم استفاده می شود.


.. خاک مناسب:
‌کوکوپیت ایزی گرو خاک بسیار مناسبی برای پرورش آنتوریوم می باشد.‌ زیرا این خاک زهکشی را تامین می کند و تنفش ریشه را راحت میسازد.

ارسال یک نظر