دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

فواید استفاده از کوکوپیت به عنوان بستر کشت

  |  بستر کشت   |  پیت ماس   |  فواید استفاده از کوکوپیت به عنوان بستر کشت
فواید استفاده از کوکوپیت به عنوان بستر کشت

فواید استفاده از کوکوپیت به عنوان بستر کشت

در ادامه به بیان فواید استفاده از کوکوپیت به عنوان بستر کشت به طور موردی اشاره خواهیم نمود.

۱-تخلخل هوایی عالی : الیاف نارگیل حتی در زمانیکه از آب اشباع شده باشد تخلخل هوایی بسیار خوبی را دارا بوده و با کاربرد صحیح موجب افزایش رویش بذر ، ریشه گل و میوه در گیاهان  می شود.

۲- ظرفیت نگهداری بسیار خوب آب.

۳- آبیاری بهینه : خصوصیت زهکشی سریع الیاف نارگیل بدان معنی است که الیاف نارگیل نیازی به آبیاری مکرر و در فواصل کوتاه ندارد این امر منجر به کاهش مصرف کود و هزینه کمتر آبیاری می گردد.

۴-کاهش زمان جوانه زنی و رشد سریع و قوی تر ریشه : در دسترس بودن آب و هوای بهینه برای ریشه دار نمودن سریع و تکثیر ایده آل گیاه به دلیل کیفیت ذاتی الیاف نارگیل می باشد.

۵فواید استفاده از کوکوپیت به عنوان بستر کشت– فاقد علف هرز و هرگونه بیماری ناشی از خاک : کوکوپیت از الیاف نارگیل تهیه می شود و به دلیل اینکه بالاتر از سطح زمین رشد می کند هیچگونه بذر علف هرز و بیماری های ناشی از خاک را به همراه ندارد.

۶- کوکوپیت به دلیل دارا بودن ماده چوبی به نام لیگنین به مقدار ۴۵ درصد، مدت زمان ماندگاری بیشتری داشته و از بین نمی رود و در محیط های کشت به خوبی در مدت زمان طولانی باقی می ماند. الیاف کوکوپیت در خاک به مدت ۴ الی ۵ سال باقی می ماند و از تراکم و فشردگی ذرات خاک جلوگیری می کند.

۷- محدوده PH  ایده آل : PH  کوکوپیت خنثی تا کمی اسیدی است و به این دلیل برای رشد و نگهداری گیاهان بسیار مناسب می باشد.

۸- کوکوپیت طبیعی ترین تهویه کننده خاک است و از سخت شدن خاک جلوگیری می کند و تخلخل خاک را افزایش می دهد و می تواند به عنوان یک محیط کشت بدون خاک در گلخانه های هیدروپونیک مورد استفاده قرار گیرد و بستر کاملا آلی است و هیچگونه تاثیر نا مطلوبی بر محیط زیست ندارد و به مقدار کم دارای مواد مغذی می باشد که جهت استفاده بهینه  آن را با پیت ماس به دلیل وجود عناصر ماکرو و میکرو مغذی مخلوط کرده و به عنوان بستر کشت استفاده می شود.

شرکت هنر طبیعت سگال با افتخار یکی از مرغوب ترین کوکوپیت های موجود در بازار را به کشاورزان عزیز ارائه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کوکوپیت های این شرکت اینجا کلیک نمایید.

ارسال یک نظر