دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

ربات کشاورزی – ربات بونی روب (Boni Rob)

  |  تازه های کشاورزی پولساز   |  ربات کشاورزی – ربات بونی روب (Boni Rob)

مقدمه

امروزه امکان به کارگیری ربات کشاورزی ما را به سمت کشاورزی پولساز سوق داده است. اما چگونه؟ این ربات ها با دقت عمل بالا و درصد خطای پایین و کاهش هزینه در نیروی انسانی این امر را محقق می سازد. در این نوشتار به توضیح در رابطه با یکی از این ربات ها یعنی ربات کشاورزی بونی روب خواهیم پرداخت.

ربات کشاورزی - ربات بونی روب (Boni Rob)ربات کشاورزی بونی روب

شرکت آلمانی بوش بونی روب را به عنوان ربات کشاورزی قابل انعطاف معرفی کرده که دارای پلتفرم های چند منظوره است (پلتفرم، بستری است که برنامه های نرم افزاری نوشته شده برای یک وسیله، در آن قابل اجرا و استفاده است. این بستر شامل ملزومات سخت افزاری و نرم افزاری است).این ربات کشاورزی توانایی این را دارد که با استفاده از برنامه ریزی های مختلف، آموزش دیده و کارهای مختلف کشاورزی را انجام دهد. این ربات می تواند تعدادی از عملیات کشاورزی را به نحوی کارآمد، بهینه سازی کرده و به انجام رساند. البته این سیستم در 3 نسخه در 3 سال مختلف ارائه شد که در ابتدای کار به طور اختصاصی برای کشت و کار سبزیجات طراحی شده بود. اما در حال حاضر این ربات یاد می گیرد که چگونه بیشتر و دقیق تر کار کند.

دو روش عملکرد این ربات

مدیریت علف های هرز که به دو روش مکانیکی و شیمیایی آن را انجام می دهد. بونی روب این توانایی را دارد که بر اساس پارامترهایی از قبیل شکل ظاهری، رنگ، اندازه و … گیاه هرز را از گیاه اصلی جدا کند. در روش شیمیایی، بونی راب از دیدگاه کشاورزی دقیق پیروی می کند. این ربات در مزرعه حرکت کرده و به جای سمپاشی کل مزرعه، علف های هرز را شناسایی کرده و آن ها را سمپاشی می کند. در روش غیر شیمیایی نیز ربات کشاورزی از چنگال ها و میله هایی برای وجین، بهره می برد و در هر نقطه ای که علف هرزی می بیند، میله را تا عمقی مشخص در آن ناحیه فرو می برد. این روش در ابتدای رویش علف های هرز و در مورد علف های هرز چند ساله، کارآمد تر است. به طور کلی مزیت این ربات آن است که قابل انعطاف بوده و می توان سیستم های مختلفی را برای انجام عملیات های مختلف کشاورزی روی آن نصب نمود. این شرکت قصد دارد تا بونی روب را با یک وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین همراه سازد.

ارسال یک نظر