دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

نیترات کلسیم برای گیاهان – سوالات متداول در رابطه با نیترات کلسیم

  |  دارالفنون   |  نیترات کلسیم برای گیاهان – سوالات متداول در رابطه با نیترات کلسیم
نیترات کلسیم برای گیاهان - سوالات متداول در رابطه با نیترات کلسیم

نیترات کلسیم برای گیاهان - سوالات متداول در رابطه با نیترات کلسیمنیترات کلسیم برای گیاهان

در ادامه شرکت هنر طبیعت سگال به بیان پرسش های متداول در رابطه با نیترات کلسیم پرداخته و پاسخ آن ها را به صورت مختصر ارائه خواهد داد.

نیترات کلسیم چه کاری در گیاه انجام می دهد؟ به شکل گیری سلول کمک می کند، همچنین باعث خنثی سازی اسیدها برای سم زدایی از گیاه می شود. بخش نیتروژن آن مسئول سوخت رسانی به تولیدات پروتئینی و رشد برگی می باشد.

آیا این فرمول کودی برای گیاهان مفید است؟

کود نیترات کلسیم اغلب یک انتخاب قابل اعتماد برای تولید صیفی جات بزرگتر، گیاهان قوی تر و رشد سریع تر می باشد. این کود که هم به صورت خاکی و هم محلول پاشی مورد استفاده

قرار می گیرد می تواند به تقویت گیاه شما کمک کرده و آن ها را به سمت تولید بیش تر هدایت کند.این در حالی است که از طرف دیگر از بروز بسیاری از بیماری های رایج گیاهی مانند پوسیدگی انتهای شکوفه و لکه زنگی(rust spot) جلوگیری می کند.

این فرمول کودی در چه حالتی در بازار موجود است؟ جامد، مایع و یا گاز؟

نیترات کلسیم جامد و به رنگ سفید تا خاکستری کم رنگ می باشد. این ماده بدون بو می باشد و در حالت کریستاله و یا گرانوله در بازار موجود می باشد. این ترکیب در کودها، مواد منفجره و ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا این کود در آب قابل حل می باشد؟

بله این فرمول کودی در آب حل می شود. میزان حلالیت با توجه به کیفیت کمی متفاوت می باشد. نیترات کلسیم باکیفیت، حلالیت پذیری بالاتری دارد.

آیا این فرمول کودی باعث بالا رفتن pH می شود؟

کودهای پایه نیترات، پتانسیل اسیدی شدن ندارند و در واقع می توانند PH خاک را افزایش دهند زیرا یون +H در هنگام جذب نیترات توسط گیاه، جذب می شود.

 

ارسال یک نظر