دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

چمن – کوتینگ بذر چمن

  |  تازه های کشاورزی پولساز   |  چمن – کوتینگ بذر چمن
چمن - کوتینگ بذر چمن

چمن - کوتینگ بذر چمنچمن

شرکت هنر طبیعت سگال در این نوشتار شما را با سیستم کوتینگ بذر چمن آشنا می کند. ایجاد و تامین فضای سبز یکی از مقولات بسیار مهم در بحث مدیریت شهری است، زیرا طیف رنگی و موج حاصل از رنگ سبز آن علاوه بر ایجاد حس آرامش و شادی طبق نظر روانشناسان، موجب کاهش آلودگی های حاصل از فعالیت های کارخانه ای و رفت و آمد شهری می گردد. اما نکته بسیار مهم در مدیریت فضای سبز تنها ایجاد یک محیط سبز نیست بلکه حفظ و نگهداری این فضا به طور قطعی از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار می باشد. در مقوله نگهداری، توجه به نیاز آبی چمن، حاصل خیز نمودن و حفظ خاک به عنوان یک ثروت بی دلیل و همچنین مبارزه با آفات و بیماری ها و در نهایت افزایش طول عمر منظره سبز از نگاه عموم، مدیریت بکارگیری نهاده ای صحیح را می طلبد. بحران آب در کل دنیا حتی کشور عزیزمان ایران موجب گشته تا خیلی از کارشناسان به جای تفکری کاربردی در حل آن، به فکر حذف مناظر طبیعی و ایجاد یک بافت مصنوعی و بی روح باشند که چنین تفکری تنها بر پایه حذف صورت مساله است و نه حل مشکل. حذف چمن(بذر چمن) و فضای سبز، مشکلات ریز گردها و بیماری های فراوانی را به دنبال خواهد داشت. حال این سوال مطرح می شود که چگونه می توان با حفظ یکی از زیباترین و روح نوازترین مناظر یعنی چمن، در مصرف آب نیز صرفه جویی نمود؟راه حل در سیستم کوتینگ بذر نهفته است.

 

چمن - کوتینگ بذر چمنسیستم کوتینگ

چمن همانطور که می دانیم نیاز آبی بالایی دارد اما با تکنولوژی روز دنیا بذوری تولید شده است که بسیار مقاوم به کم آبی هستند و بر این معضل چیره گشته اند. ولی باز هم شرایط

آب و هوایی بگونه ای است که تنها ژنتیک یک بذر یک تنه بر مشکل کم آبی و نیز تفکر افراد برای حذف شرایط طبیعی جایگزینی آن با ترکیبات مصنوعی توان مقابله نخواهد داشت. در اینجاست که سیستم کوتینگ بذر چمن وارد عمل می شود. سیستم کوتینگ علم و تکنولوژی است که از دهه 70 به صورت خیلی ساده با بذر چغندر وارد ایران گشته و هم اکنون به صورت یک تکنیک کاملا تخصصی و کمال یافته انقلابی نوین در عرصه بذر پدید آورده است.

مزایای سیستم کوتینگ بذر

– این تکنیک کوتینگ بذر به راحتی می تواند لایه های کاملا هدفمند از لحاظ صرفه جویی 30 تا 50 درصدی در مصرف آب ایجاد کند

– قرار گرفتن و در دسترس بودن کاملا مطمئن مواد غذایی پر مصرف و کم مصرف

– ریشه زایی و لایه ای محافظ برای ماندگاری بذر در برابر تنشهای محیطی و حتی حشرات

– ایجاد شرایط خوب تنفسی با قرارگرفتن لایه ی هیومیکی در اطراف بذر

چمن - کوتینگ بذر چمن

ارسال یک نظر