دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

راهنمای نگهداری دسته گل طبیعی

  |  دارالفنون   |  راهنمای نگهداری دسته گل طبیعی
راهنمای نگهداری دسته گل طبیعی

راهنمای نگهداری از گل های شاخه بریده در منزل

برای آنکه بتوانیم تازه ماندن گل شاخه بریده خود را تضمین نماییم و آن ها را شاداب نگه داریم چند مورد است که باید رعایت کنیم. این مراحل از زمان خرید آن ها شروع شده و به موارد نگهداری در خانه ختم می شوند.

راهنمای نگهداری دسته گل طبیعی   1. برای اطمینان از تازه ماندن گل شاخه بریده خود در هنگام خرید گل رز شاخه بریده، اگر قسمت اتصال گلبرگ به ساقه را فشار دادید و نرم و آبدار بود بدانید که گیاه تازه نمی باشد. برعکس اگر سفت بود می توانید از تازه بودن آن مطمئن باشید. گل فروشی ها گل های شاخه بریده را در داخل آب و مکانی خنک نگهداری می کنند تا آن ها را تازه نگه دارند.

2. بهتر است در صورت امکان ظرفی با خود به گلفروشی ببرید و گل ها را در آن قرار دهید و یا دور قسمت پایین آن را حوله بپیچید و به منزل ببرید. به محض رسیدن به منزل نیز باز جداگانه شاخه ها را بررسی نمایید که شاخه ی پلاسیده را با بقیه در یک گلدان قرار ندهید. برگ ها و گلبرگ های پلاسیده را از شاخه جدا سازید. این کار به تازه ماندن گل شاخه بریده در منزل کمک می کند.

3. برگ های قسمت پایینی شاخه را جدا کنید، به طوری که داخل آب برگ قرار نگرفته باشد زیرا زود پلاسیده می شود و آب را نیز کدر و آلوده می کند. بعد از جدا کردن برگ های پایین ساقه، ساقه را بررسی کنید که خشکی زیاد یا سوختگی نداشته باشد. سپس انتهای شاخه را حتما ببرید زیرا در مغازه مدتی در آب مانده است و ممکن است هوای اضافه وارد ساقه گردد. این کار را به این صورت انجام دهید که حدود 3 الی 5 سانت را ببرید و به برش خود زاویه ی 45 درجه بدهید، تا تازه ماندن گل شاخه بریده خود را تضمین نمایید.

4. هرروز اگر می توانید کمی از شاخه را ببرید. با یک چاقوی بسیار تیز این کار انجام گیرد تا ساقه له نشود. هرگز از قیچی به این منظور استفاده نشود. اگر ساقه ضخیم تر بود از قیچی باغبانی استفاده کنید. برای تازه ماندن گل شاخه بریده سریعا پس از برش شاخه های گل را در آب قرار دهید.

5. حتما از گلدان کاملا تمیز استفاده کنید. آب استفاده شده نیز باید آب سبک بدون املاح باشد. می توانید آب را بجوشانید و خنک کنید و گل ها را در آن قرار دهید.

راهنمای نگهداری دسته گل طبیعی   6. برای باز شدن غنچه ها باید گیاه مواد غذایی دریافت کند. چون ریشه و خاکی برای این منظور وجود ندارد، شما باید گیاه را تغذیه کنید. مواد غذایی آماده برای گل های شاخه بریده در گل فروش ها موجود می باشد. می توانید از آن تهیه کنید و برای تازه ماندن گل شاخه بریده ی خود از آن استفاده نمایید.

7. حتما گل های شاخه بریده را در هوای سرد نگهداری کنید و از پاشیدن آب روی آن ها خودداری نمایید. برای بریدن نیز هوای خنک دم صبح مناسب می باشد.

 

ارسال یک نظر