دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

تاثیر گذاری دو عنصر بور و کلسیم بر روی یکدیگر در گیاهان

  |  کود   |  تاثیر گذاری دو عنصر بور و کلسیم بر روی یکدیگر در گیاهان
تاثیر گذاری دو عنصر بور و کلسیم بر روی یکدیگر در گیاهان

تاثیر گذاری دو عنصر بور و کلسیم بر روی یکدیگر

بور و کلسیم روابط حمایتی نزدیکی در گیاهان با یکدیگر دارند. این دو عنصر فارق از میزان موجود از هر یک در خاک و گیاه، بر روی میزان جذب و انتقال یکدیگر در درون گیاه تاثیر می گذارند. در ادامه شرکت هنر طبیعت سگال به توضیح مختصری از نحوه ی جذب و انتقال این دو عنصر به طور مجزا و تاثیر گذاری این دو بر روی یکدیگر می پردازد. در ادامه با ما همراه باشید.

راه و روش جذب کلسیم

این عنصر از طریق منافذی کوچک که در پشت تارهای کشنده وجود دارد، جذب می گردد. به این جهت هر گونه آسیبی به سیستم ریشه ای منجر به تاثیر شدید بر روی عملکرد جذب می گردد و نیز هر اقدامی که منجر به توسعه سریع تر سیستم ریشه ای می گردد در جذب بالاتر این عنصر نقش کلیدی خواهد داشت.

تاثیر گذاری دو عنصر بور و کلسیم بر روی یکدیگر در گیاهانراه و روش جذب بور

اگرچه این عنصر در گیاه به نسبت غیر متحرک است، تعرق نقش مهمی در انتقال آن بر عهده دارد، از آنجایی که این عنصر عمدتا در آوند چوبی جابه جا می شود.

نسبت بور و کلسیم و تاثیر گذاری آن ها بر روی جذب هر یک توسط گیاه

سطح بالا یا پایین این دو عنصر به مقدار زیادی بر روی یکدیگر تاثیر می گذارد. حتی منجر به مسمویت گیاه شده و کمبود یکی، جذب دیگری را تحت تاثیر قرار می دهد. سطح کم بور، جذب کلسیم را کاهش می دهد و فرقی ندارد که سطح آن چقدر است. افزایش میزان بور موجب افزایش میزان جذب کلسیم می گردد. اگر میزان کلسیم کم باشد، جذب بور نیز کاهش می یابد، و اگر بور بیش از حد زیاد باشد، علائم سمیت آن ظاهر می گردد. در نتیجه مقدار کم کلسیم همراه با میزان بالایی از بور خطرناک است. می توانیم میزان بالایی از کلسیم به همراه میزان کم Br را داشته باشیم که در این صورت Ca جذب نمی شود.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع کود نیترات کلسیم  شرکت هنرطبیعت به لینک مد نظر مراجعه بفرمایید

ارسال یک نظر