دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

دلایل ریزش گل در گوجه فرنگی

  |  دارالفنون   |  دلایل ریزش گل در گوجه فرنگی
دلایل ریزش گل در گوجه فرنگی

دلایل ریزش گل در گوجه فرنگی

ریزش گل بوته گوجه فرنگی

ریزش گل در گوجه فرنگی یکی از مشکلاتی است که ممکن است در کشت این محصول به وجود بیاید. این عارضه به تعداد و کیفیت محصول نهایی صدمه وارد می کند در نتیجه پیشگیری و درمان آن، مانند سایر مشکلات و بیماری ها امری ضروری محسوب می گردد. البته همواره پیشگیری بهتر از درمان است و اگر راهی برای پیشگیری وجود داشته باشد، باید در اولویت قرار گیرد. در ادامه با شرکت هنر طبیعت سگال همراه باشید تا با دلایل این اتفاق آشنا شوید.

دلایل ریزش گل در گوجه فرنگیدلایل ریزش گل در بوته گوجه فرنگی

   – اولین موردی که در هنگام ریزش گل مورد توجه قرار می گیرد، پوسیدگی گلگاه گوجه می باشد.

   – در این مورد باید بالا بودن ph  و EC آب یا خاک کنترل گردد. زیرا این مورد نیز در این اتفاق تاثیرگذار است.

           . شوری خاک از جمله عوامل تاثیر گذار بر این اتفاق می باشد. در شرایطی که EC خاک بالا باشد با آبشور کردن می توانیم این مشکل را برطرف نماییم.

           . همچنین با استفاده از اسیدهای مختلف می توان پی اچ بالای خاک را کاهش داد و ریزش گل در گوجه فرنگی را کنترل نمود.

   – مسمومیت

مسمومیت های مختلفی ممکن است باعث این اتفاق گردد. مسمومیت هایی که ناشی از محلول پاشی و یا تغذیه از طریق ریشه و به مقدار بسیار زیاد باشد می تواند عامل ریزش

گل گوجه فرنگی گردد. مسمومیت حاصله را می توان با اقداماتی نظیر بالا بردن رطوبت نسبی، آبیاری، کاهش دما تا حدود 2 درجه و توقف کوددهی و سمپاشی کنترل نمود و درمان کرد.

   – کمبود ها

از دیگر عوامل ریزش گل در گوجه فرنگی کمبود مواد غذایی می باشد. مواد غذایی که در این مورد تاثیرگذاری بالاتری دارند شامل آهن، بر و پتاسیم می شوند. البته این مورد از احتمال کم تری نسبت به سایر موارد برخوردار می باشد.

   – حشرات این مورد نیز مانند گزینه ی قبلی یعنی کمبود عناصر غذایی، در معدود مواردی منجر به ریزش گل می شود. حشراتی نظیر مگس سفید از آن جمله می باشند.

ارسال یک نظر