دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

عوامل موثر در رنگ گيري ميوه

  |  دارالفنون   |  عوامل موثر در رنگ گيري ميوه
عوامل موثر در رنگ گيري ميوه

عوامل موثر در رنگ گيري ميوه

از آن جايي كه همه ي ما مي دانيم رنگ گيري ميوه تاثير زيادي در انتخاب خريداران دارد. وقتي به خريد مي رويم سعي مي كنيم ميوه هاي خوشرنگ تر را انتخاب كنيم چون به نظرمان ميوه هاي مرغوب تري هستند. از طرف ديگر به دليل تقاضاي بيشتر و فروش بهتر اين موضوع رنگ گيري ميوه براي كشاورزان هم اهميت زيادي دارد. در ادامه هنر طبيعت سگال به صورت موردي و مختصر و مفيد به چرايي اهميت اين امر و چگونگي تحقق آن مي پردازد.

عوامل موثر در رنگ گيري ميوه

چرا عوامل موثر در رنگ پوست میوه برای کشاورزان مهم به شمار می روند؟

رنگ پوست میوه یکی از مهم ترین شاخص های کیفی ارقام ميوه به خصوص سیب و گلابی، برای مصرف کننده می باشد. بنابراین اکثر پرورش دهندگان ارقام سیب در جستجوی روش های نوین برای افزایش و بهبود رنگ تولیدی میوه باغ خود می باشند. از این رو فاکتور تغذیه در رسیدن به مطلوب باغداران (میوه های با ظاهر مشتری پسند يا همان رنگ گيري ميوه) نقش تعیین کننده ای ایفا می کند.

 

چگونه مي توان به رنگ گيري ميوه كمك كرد؟

– محلولپاشی برگی با کودهای دارای عناصر فسفر، کلسیم و منیزیم، افزایش رنگ قرمز پوست سیب رقم فوجی را به دنبال داشته و همچنین منجر به افزایش غلظت فلاونوئیدها در رقم سیب ذکر شده می شود.

 

– تحقیقات انجام شده در آفریقای جنوبی نشان می دهد که فسفر نقش بسیار مهمی در رنگ گیری پوست ارقام سیب دارد. مکانیسم تاثیر فسفر به صورتی است که با افزایش تولید نوعی آنزیم دخیل در سنتز آنتوسیانین (رنگیزه اصلی که رنگ قرمز میوه سیب را تعیین می کند)، منجر به بهبود رنگ قرمز میوه ( رنگ گيري ميوه ) ارقام سیب می شود.

عوامل موثر در رنگ گيري ميوه

– تحقیقات دیگر انجام شده بر روی ارقام سیب مک اینتاش و قرمز لبنان (رد دلیشز) نشان می دهد که محلول پاشی برگی دوره ای با کود های دارای فسفر و منیزیوم یا فسفر و کلسیم بعد از ریزش گلبرگ تا یک هفته قبل از برداشت تجاری میوه در مقایسه با درختانی که تیمار محلول پاشی بر روی آنها انجام نشده بود، منتج به افزایش رنگ زمینه قرمز بسیار با کیفیتی در پوست میوه ارقام سیب فوق الذکر شده بود.

 

– از دیگر عناصری که نقش بسیار مهمی در رنگ گيري ميوه و افزایش کیفیت رنگ پوست ارقام سیب دارد پتاسیم می باشد. پتاسیم با افزایش در سنتز رنگیزه آنتوسیانین، بهبود رنگ گیری پوست میوه ارقام سیب را موجب می شود. با این وجود، تامین کودهای پتاسيم برای محلولپاشی یا کود آبیاری که کاتیون های موجود در آن در تعادل با یکدیگر باشند (به ویژه برای کلسیم) یک ضرورت بسیار مهم به حساب می آید.

 

– یکی دیگر از عناصری که نقش مهمی در تعیین رنگ قرمز ارقام سیب دارد عنصر روی می باشد در حالیکه عنصر منگنز بهبود رنگ زمینه سبز در ارقامی مثل سیب گلاب، مک اینتاش را باعث می شود.

 

– مکانسیم تاثیر منیزیوم در افزایش کیفیت رنگ قرمز ارقام سیب به این صورت است که از طریق افزایش تولید کربوهیدرات (بلوک های ساختمانی برای تولید رنگریزه های قرمز)، بهبود رنگ میوه را باعث می شود.

ارسال یک نظر