دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

گل شمعدانی – آفات و بیماری های شمعدانی

  |  دارالفنون   |  گل شمعدانی – آفات و بیماری های شمعدانی
گل شمعدانی - آفات و بیماری های شمعدانی

گل شمعدانی

گل شمعدانی گیاهی بسیار پرطرفدار بین دوستداران گل و گیاه خانگی می باشد. زیرا این گل علاوه بر زیبایی، گیاهی تقریبا مقاوم است که همواره گل دارد. برای نگهداری و پرورش گل شمعدانی به بهترین نحو لازم است وقتی گیاه بیمار می شود و مشکلی برای آن پیش می آید با آگاهی کامل برای رفع مشکل اقدام کنید. البته این موضوع در مورد تمامی گیاهان صدق می کند.

گل شمعدانی - آفات و بیماری های شمعدانی

آفات و بیماری ها

1. پوسیدگی ریشه یکی از مشکلاتی است که ممکن است زیاد اتفاق بیوفتد و دلیل آن آبیاری زیاد، اکسیژن کم و آبشویی بیش از حد و هم چنین زیاد شدن نمک های محلول در آب است.

2. زرد شدن برگ های شمعدانی به دلایل مختلفی اتفاق میوفتد که از عوامل شایع آن می توان به آبیاری زیاد یا کمبود آب، خشکی بیش از حد و شرایط جوی نامناسب و یا کمبود نور اشاره کرد. این زرد شدگی به راحتی با جبران عامل زرد شدگی، برطرف می گردد. در تابستان روزی یک بار و در زمستان هفته ای 2 تا 3 بار آبیاری کافیست.

3. وجود تار بر روی برگ های گل شمعدانی ناشی از دو عامل است. این تار ها اگر مربوط به کنه باشد که باید با سم مناسب، سم پاشی شود و اگر این تارها مربوط به عنکبوت باشد که برای گیاه مفید است و نیازی به سم پاشی و از بین بردن عنکبوت نیست.

4. سیاه شدن سر شاخه ها که حاصل یخ زدگی و سرمای زیاد است. با انتقال گل به مکانی سرپوشیده و گرمتر از سیاه شدن سر شاخه ها جلوگیری کنید.

5. مشکل بعدی که ممکن است در مورد گل شمعدانی به وجود بیاید قرمز شدن برگ های آن می باشد. قرمز شدن برگ ها حاصل کمبود فسفر است که به راحتی با مصرف کودهای مناسب نظیر 10-52-10 این مشکل برطرف خواهد شد.

ارسال یک نظر