دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

ذرت رنگین کمان و تاریخچه پیدایش

  |  بذر   |  ذرت رنگین کمان و تاریخچه پیدایش
ذرت رنگین کمان و تاریخچه پیدایش آن

ذرت رنگین کمان چیست؟

در این مقاله ی شرکت هنر طبیعت سگال  مطلبی راجع به یک نوع کمیاب ذرت خواهید خواند. ذرت رنگین کمان، کاملا واقعی و طبیعی است! دانه های این گونه، به صورت طبیعی و عالی رشد می­ کنند. برای بار نخست این محصول در اوکلاهاما توسط کشاورزی به نام کارل بارنز(Carl Barnes) که استعداد خاصی در بهبود بخشیدن به آن داشت، تولید شد. در طول نسل های متوالی، بارنز به طور انتخابی بذرهایی را که رنگهای جذابی داشتند، ذخیره کرد و کاشت. سرانجام این استاد کاشت این محصول، کلکسیون دانه های خود را به شاگردش گرگ شون  (Greg Schoen) واگذار کرد. شون که برای حفاظت از میراث استادش در پی مکانی امن بود، مقداری از آن بذرها را به عنوان نمونه به مک دورمن ( که در آن زمان صاحب شرکت seed trust، یک شرکت کوچک در زمینه بذر بود و اکنون به عنوان مدیر اجرایی Native Seeds  مشغول به کار است) داد. این عاشق بذر، تعدادی از این بذرها را در باغچه خود کاشت. او معتقد بود هیچکس تا به آن زمان همچین بذرهای منحصر به فرد و زیبایی را ندیده است. هر سالی که از کاشت موفقیت آمیز گلس جم کورن می گذشت رنگ ها و الگوهای شکلی جالبتر و واضح تری از آن پدید می آمد. این بذرهای رنگی به محض اینکه در اینترنت ظاهر شدند فروش رفتند و در حال حاضر تعداد زیادی در لیست انتظار خرید آن هستند!

چگونگی تعیین رنگ در ذرت رنگین کمان

اما این حجم از تقاضا برای چیست؟ برای آن است که ذرت رنگین کمان یک نمونه غیر عادی از رشد طبیعی ذرت است. هرشخصی که پاپ کورن درست کرده است با مغز دانه آن که سفید است و با یک لایه ی زرد رنگ پوشیده شده آشنا است. هر دانه به وسیله یکی از ریشه های ابریشمی مخصوص خودش بارور می ­شود، که این متناسب است با ترکیب ژنی منحصر به فردی که کنترل اندازه و رنگ دانه را بر عهده دارد.

منشا پیدایش ذرت رنگین کمان

منشا پیدایش ذرت رنگین کمان

تقریبا تمام ذرت ها قبل از آنکه انسان ها به صورت گسترده در کشتشان دخیل شوند، چند رنگ بوده اند. در امریکا قبل از سال 1950 اکثر ذرت ها به صورت گرده افشانی تولید مثل می کردند. نوع تجاری امروزی برای عطر ، طعم، رنگ و اندازه متفاوت به صورت ترکیبی پرورش یافته اند. در مورد چگونگی تکامل رنگ ها و یا انتخاب آن ها یکی از نویسندگان حوزه علوم می­ گوید:تغذیه کنندگان دام دانه های زرد و غنی از ویتامین را ترجیح می­ دهند، جنوبی ها دانه های سفید و بومیان آمریکا دانه های آبی را ترجیح می­ دهند. سالها انتخاب آگاهانه، گرده افشانی دقیق و ذخیره دانه ها باعث تولید این نوع تک رنگ شده است. به طور کلی، رنگ ها به گیاه کمک می­ کند که ارگانیسم های دیگر را جذب یا دفع کند و یا از شکارچیان پنهان شود. رنگها همچنین به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از واکنشهای بیوشیمیایی نیز ظاهر می ­شوند. برخی مطالعات حاکی از آن است که رنگدانه های ذرت باعث مقاومت آن در برابر حشرات یا قارچ هایی می­ شود که به دانه های ذرت حمله می­کنند.

 

آیا ذرت رنگین کمان خوراکی است؟

ذرت گلس جم در واقع یک از نوع علوفه ای است، در نتیجه به طور معمول خوراکی نمی­ باشد و مثل نوع شیرین (sweet corn) آن، شیرین نیست. ولی می ­توان از آن برای تهیه آرد ذرت استفاده کرد. همچنین می ­توان برای تهیه پاپ کورن از دانه های آن استفاده نمود. برای اطلاعات بیشتر در مورد کود مناسب ذرت رنگین کمانی به صفحه خرید کود بازدید بفرمایید.

 

 

ارسال یک نظر