دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

طالبی گلخانه ای – شرایط محیطی مناسب برای کشت طالبی گلخانه ای

  |  دارالفنون   |  طالبی گلخانه ای – شرایط محیطی مناسب برای کشت طالبی گلخانه ای
طالبی گلخانه ای - شرایط محیطی مناسب برای کشت طالبی گلخانه ای

طالبی گلخانه ای - شرایط محیطی مناسب برای کشت طالبی گلخانه ای

شرایط محیطی مناسب برای کشت طالبی گلخانه ای

در این نوشتار به بررسی شرایط محیطی مناسب برای کاشت و تولید طالبی گلخانه ای خواهیم پرداخت. عوامل محیطی که مورد بررسی قرار می گیرد آب و هوا، خاک و آبیاری می باشد.

 – آب و هوا

طالبی بومی مناطق گرمسیر می باشد، پس در نتیجه یک محصول فصل گرم است. این محصول اغلب نور زیاد و آب و هوای گرم و خشک را دوست دارد. هوای ابری و بارانی به خصوص در زمان رسیدن طالبی باعث کاهش کیفیت طالبی می گردد و به طعم مطلوب دست نخواهیم یافت. البته این موضوع در گلخانه مشکل جدی محسوب نمی گردد. همان طور که انتظار می رود این محصول به یخبندان بسیار حساس می باشد که کشت گلخانه ای این محصول را از یخبندان محافظت می کند. دوره ی رشد طالبی طولانی بوده و بسته به شرایط محیطی آن، حدود 85 الی 120 روز طول می کشد. شب های خنک و روزهای گرم باعث شیرینی بیشتر طالبی می گردد.

طالبی گلخانه ای - شرایط محیطی مناسب برای کشت طالبی گلخانه ای  – خاک

خاک هایی با بافت لومی و متوسط که دارای مواد آلی مناسب باشند، برای کشت طالبی مناسب هستند. طالبی گلخانه ای و در کل طالبی خاک های کمی اسیدی را ترجیح می دهد. بنابراین اگر pH خاک بیش از 7 باشد، رشد بوته ی طالبی کاهش و برگ ها زرد رنگ می شوند. برای رشد این گیاه دمای خاک باید بین 10 الی 25 درجه ی سانتی گراد باشد، البته دمای بهینه بین 18 و 20 درجه ی سانتی گراد می باشد.

  – آبیاری

در کشت فضای باز نیاز آبی طالبی اغلب بالا است و به همین دلیل استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار برای صرفه جویی در مصرف آب ضروری می باشد. در تمامی ارقام طالبی از تشکیل میوه تا برداشت باید آبیاری منظم و با دور آبیاری 4 تا 9 روز انجام گیرد.ایجاد بی نظمی در آبیاری باعث ایجاد عوارض فیزیولوژیکی مانند ترک خوردن پوست میوه می شود. در شرایط

کشت گلخانه ای می توان با توجه به شرایط با مصرف آب کم تر محصول بیش تری را تولید نماییم.

ارسال یک نظر