دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

طرز درست کردن جزیره برای گلدان – تامین رطوبت گیاهان آپارتمانی

  |  دارالفنون   |  طرز درست کردن جزیره برای گلدان – تامین رطوبت گیاهان آپارتمانی
طرز درست کردن جزیره برای گلدان - تامین رطوبت گیاهان آپارتمانی

تامین رطوبت گیاهان آپارتمانی

اکثر گیاهان نیاز به رطوبت (جزیره برای گلدان) در محیط رشدی خود دارند. اما برخی از آن ها به رطوبت بیشتر از آنچه به صورت طبیعی در محیط وجود دارد نیاز دارند. برای تامین رطوبت گیاهان آپارتمانی در خانه راه های مختلفی وجود دارد. اولین روش برای تامین رطوبت غبارپاشی می باشد. غبارپاشی را به این صورت انجام دهید که با فاصله 30 الی 40 سانتی متری از گیاه در هوا صورت گیرد. این روش ساده معایبی به همراه دارد. امکان دارد رسوبات آب بر روی سطح برگ ایجاد لک کرده و یا روی برگ ها قطره تشکیل شود و امکان ایجاد قارج را فراهم سازد. با استفاده از آب جوشیده ی سرد شده این مشکل کمی رفع می گردد. مورد بعدی استفاده از دستگاه بخور سرد است. این دستگاه ها بخار پودری سرد تولید می کنند. پودری بودن بخار آب موجب می گردد که مشکلات غبارپاشی در این حالت پیش نیاید. اگر در خانه تعدادی گلدان دارید می توانید آن ها را کنار هم جمع کنید و یک کاسه ی آب در بین آن ها قرار دهید تا با تبخیر رطوبت آن محیط را تامین کند.

طرز درست کردن جزیره برای گلدان - تامین رطوبت گیاهان آپارتمانیطرز درست کردن جزیره برای گلدان

روشی بسیار ساده و کاربردی که می خواهیم در این نوشتار معرفی کنیم ایجاد جزیره برای گلدان ها برای تامین رطوبت آن ها می باشد. روش آماده سازی جزیره برای گلدان بسیار آسان است و به شرح زیر می باشد:

1. در مرحله ی اول یک زیر گلدانی که بزرگتر از گلدان می باشد انتخاب کنید (بزرگتر از حالت نرمال).

2. بعد از آن، زیرگلدانی را با یک قطعه سنگ بزرگ و یا شن درشت پر کنید.

3. داخل زیر گلدانی آب بریزید. دقت کنید که ارتفاع آب از سطح رویی شن ها بالا نیاید زیرا اگر انتهای گلدان دائما در آب باشد ریشه کپک خواهد زد. علاوه بر شن و سنگ می توانید روی زیر گلدانی دو قطعه چوب مانند پل قرار دهید و گلدان را روی آن بگذارید و در زیر گلدانی آب بریزید.

ارسال یک نظر