دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

معرفی و آموزش نگهداری گیاه فیکوس

  |  دارالفنون   |  معرفی و آموزش نگهداری گیاه فیکوس
معرفی و آموزش نگهداری گیاه فیکوس

معرفی و آموزش نگهداری گیاه فیکوسمعرفی و آموزش نگهداری گیاه فیکوس

گیاه فیکوس یکی از چندین نوع گیاه آپارتمانی محبوب به شمار می رود. این گیاه آپارتمانی گیاه بدقلقی نیست و اگر کمی مراعات آن را بکنیم شاداب می ماند و تا چند متر رشد خواهد کرد. این گیاه برگ چرمی ظاهری بسیار زیبا دارد که تمیز نگه داشتن برگ های آن این زیبایی را دو چندان می کند. برای تمیز کردن برگ های فیکوس از یک پارچه ی نرم بدون پرز نم دار استفاده کنید. نم پارچه کم باشد زیرا اگر آب روی برگ بماند موجب ایجاد لکه بر روی آن می شود. بهترین روش تکثیر این گیاه قلمه زنی می باشد که به راحتی در منزل می توانید آن را انجام دهید. در نوشتار دیگری نحوه ی تکثیر فیکوس را آموزش خواهیم داد. رشد این گیاه بسیار سریع است به همین منظور توصیه می گردد که هر ساله در فصل بهار گلدان آن را با گلدان نیم الی یک سایز بزرگ تر، تعویض کنیم.

معرفی و آموزش نگهداری گیاه فیکوسشرایط محیطی مناسب رشد

آبیاری: آبیاری این گیاه بسته به درجه حرارت هوا از یک تا دوبار در هفته متغیر است. در تابستان دو بار و در زمستان یک بار کافی است. توجه داشته باشید که این گیاه آبیاری زیاد را دوست ندارد و از غرقابی نمودن خاک گلدان بپرهیزید. از طرف دیگر باید صبر کنید خاک سطح گلدان خشک شود و آبیاری مجدد را انجام دهید. اگر از آب شیر استفاده می کنید کمی آن را در محیط قرار دهید تا کلر نداشته باشد و بهترین دما برای آبیاری آب ولرم می باشد. در هوای گرم می توانید از مه پاشی هم کمک بگیرید.

دما: درجه حرارت آپارتمان ها یعنی چیزی در حدود 15 تا 30 درجه سانتی گراد برای فیکوس مناسب می باشد اما دمای ایده آل برای آن بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است. این گیاه تغییرات ناگهانی دما را دوست نداشته و ریزش برگ های آن را در پی خواهد داشت.

نور: نور آپارتمان برای فیکوس مناسب است به شرط آن که نور مسقیم آفتاب روی آن نباشد. این گیاه مانند اکثر گیاهان از تاریکی نیز بیزار است. آن را در نزدیک پنجره مکانی که آفتاب مستقیم روی آن نباشد قرار دهید. نور شدید بی رنگی برگ ها و نور کم ریزش برگ ها را به همراه خواهد داشت.

 

ارسال یک نظر