دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

آیا امکان دارد پیت ماس بوی نامتعارف داشته باشد؟ علت چیست؟

آیا امکان دارد پیت ماس بوی نامتعارف داشته باشد؟ علت چیست؟

  |  بستر کشت   |  پیت ماس   |  آیا امکان دارد پیت ماس بوی نامتعارف داشته باشد؟ علت چیست؟
به هنگام باز کردن بسته، پیت بوی نامتعارفی دارد: چه کاری لازم است انجام شود؟

به هنگام باز کردن بسته، پیت بوی نامتعارفی دارد: چه کاری لازم است انجام شود؟

بوی نامتعارف در محصولات پیت ماس فشرده ممکن است اتفاق بیفتد. این امر ممکن است به دلیل نقل و انتقال طولانی مدت در شرایط محیطی گرم و نامطلوب پیش بیاید. این بو شبیه بوی تخم مرغ گندیده یا بوی آمونیاک است. این بو نشانه ای است از فرآیندهای میکروبیولوژیک بی هوازی که در محیط کشت فشرده اتفاق افتاده است و عوامل دمای بالا و سطح پایین اکسیژن در آن دخیل بوده اند. جلوگیری از ایجاد این بو بسیار سخت بوده و عوامل زیاد تاثرگذار بر آن، تحقیق در مورد آن را نیز دشوار نموده است. عواملی چون:

. زندگی میکروبیولوژیکی موجود در پیت

. دما هنگام نقل و انتقال

. زمان نقل و انتقال

. شرایط نگهداری پس از رسیدن محصول به مقصد

آیا امکان دارد پیت ماس بوی نامتعارف داشته باشد؟ علت چیست؟البته به جهت فرمولاسیون منحصر به فرد پیت ماس نورداگری و درصد بالای تخلخلی آن بوی نامتعارف در محصولات پیت ماس در حد صفر می باشد. همه چیز در رابطه با این فرآیندهای خاص شناخته نشده است، اما انتظار می رود که پروسه ی بیولوژیکال میکروب ها باعث کاهش نیترات و سولفات شود. نتیجه، این بو و گاهی کاهش نیترات نیتروژن موجود در بستر کشت می باشد. این به این معنا نیست که بستر کشت از مواد با کیفیت پایین می باشد. در بسیاری موارد اگر مراحل زیر مورد توجه قرار گیرد، می توان از بستر کشت بدون هیچ محدودیتی استفاده کرد:

اگر محصولات، قارچ یا بو از خود نشان دهند، بستر باید به سرعت برای هوادهی بهتر مواد، باز شود. گازهای موجود می توانند منتشر شوند و اکسیژن به بستر کشت باز گردد و پروسه را متوقف سازد. اگر امکانش بود، مواد را برای مدت یک یا دو روز به صورت فله انبار کنید  و در بعضی مواقع زیر و رو کنید. بو در طول هوادهی از بین می رود.

شرکت هنر طبیعت به عنوان وارد کننده انحصاری پیت ماس نورد اگری در ایران، اقدام به فروش این محصول به صورت مستقیم یا از طریق نمایندگان خود می کند. جهت خرید، پیش خرید و دریافت قیمت پیت ماس با کارشناسان هنر در ارتباط باشید.

ارسال یک نظر