دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

ارکیده – چگونه در خانه از ارکیده مراقبت کنیم

  |  دارالفنون   |  ارکیده – چگونه در خانه از ارکیده مراقبت کنیم
ارکیده - چگونه در خانه از ارکیده مراقبت کنیم

ارکیده

ارکیده ، این گل زیبای رنگ و وارنگ امروزه در تمام دنیا طرفداران زیادی را به سمت خود کشیده است و آن را تبدیل به یک تجارت پر رونق نموده است. این گیاه تزئینی زیبای حساس نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد تا بتواند حداکثر طول عمر خود را داشته باشد. نام علمی آن ORCHID PHALAENOPSIS می باشد و از خانواده ی ORCHIDACEAE است. ارکیده دارای ریشه ی هوایی است و باید از ظرف شفاف برای نگهداری آن استفاده کنید.

ارکیده - چگونه در خانه از ارکیده مراقبت کنیمنکاتی که باید در مراقبت از ارکیده رعایت کنیم

. دما: دمایی که این گیاهان در آن احساس راحتی می کنند حدود 12 الی 28 درجه می باشد. در کل گل ارکیده گیاهی گرمسیری است و به هوای گرم و مرطوب تمایل دارد در نتیجه به راحتی می توان از آن در منزل نگهداری نمود. البته دمای هوای خنک پاییز باعث تحریک گل آغازی و افزایش طول ساقه ی گل دهنده می شود. اما این سرما نباید ادامه دار باشد. از آن طرف دمای خیلی بالا نیز رشد آن را کند خواهد نمود. در رابطه با ارکیده های سیمبیردیوم، برای گل دادن آن ها به دمای 10 درجه سانتیگراد در شب و 21 تا 24 درجه سانتیگراد در روز نیاز دارند.

. آبیاری: در آبیاری این گل افراط یا تفریط نکنید. زمانی که خاک آن تقریبا خشک شده بود آبیاری مجدد را انجام دهید. فاصله ی آبیاری دقیق بستگی به ترکیب خاکی گلدان آن دارد، اما می توان گفت در دمای معتدل یا کمی سرد هر 10 الی 12 روز آبیاری مناسب است و در هوای گرم حدود هفته ای یکبار آبیاری کنید. در هنگام آبیاری روی غنچه ها و شکوفه ها آب نریزید.

. خاک : بهتر است از خاک های سبک و جاذب آب برای ارکیده استفاده شود. مثل کوکوچیپس یا اسفاگنوم ماس.

. رطوبت: این گیاه به رطوبت متوسطی نیاز دارد. اکثرا در خاک این گل از سنگ های سبک معدنی مثل لیکا و پرلیت های درشت یا پوکه های معدنی درشت استفاده می شود تا ریشه ی آن با چسبیدن به این مواد معدنی رطوبت هوا را از آنها دریافت کند.

ارکیده - چگونه در خانه از ارکیده مراقبت کنیم

. نور: نور مورد نیاز این گیاه بیشتر از سایر موارد بستگی به نوع ارکیده دارد. این گیاهان اغلب سایه دوست هستند و یا باید از آن ها در نور غیر مستقیم نگهداری کرد. نور مستقیم آفتاب دشمن آن هاست. سایه دوستی آن به این معنی نیست که از آن در محل های بسیار تاریک نگهداری کنید.
. کود: در مورد کوددهی این گیاه نیاز به کودهای پتاس بالایی نظیر 36-12-12 و سولفات پتاسیم دارد. این کودها برای حفظ رطوبت و گلدهی آن ضروری می باشد. این کودها را به صورت محلول پاشی بر روی ریشه ی ارکیده اسپری کنید.

ارسال یک نظر