دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

آبیاری بیش از حد و راهکار های نجات گیاهانی که بیش از حد آبیاری شده اند

  |  دارالفنون   |  آبیاری بیش از حد و راهکار های نجات گیاهانی که بیش از حد آبیاری شده اند
آبیاری بیش از حد و راهکار های نجات گیاهانی که بیش از حد آبیاری شده اند

عوارض آبیاری بیش از حد در گیاهان

خيلي وقت ها شده كه آبياري بيش از حد به كشاورزان و يا افرادي كه گل و گياهان خونگي دارن آسيب زده و منجر به از بين رفتن گياهانشون شده. هنر طبيعت سگال سعي داره در اين مقاله شما رو با علائم آبياري بيش از حد و را جبرانش آشنا بكنه، پس با ما همراه باشين.خيلي از ما فكر ميكنيم كه آبياري كاري ساده هست و نيازي به دقت نداره در صورتي كه اشتباه هست و كمبود آبياري يا ازدياد آبياري عوارضي رو در پي خواهد داشت. آبياري بيش از نياز گياهانمون باعث ميشه كه خاك مملوء از آب بشه و تخلخل هوايي خاك از بين بره در نتيجه ريشه ي گياه نميتونه تنفس و كنه و ميميره. در واقع با اين كار راه هاي جذب نيتروژن در گياه رو مي بنديم و بوته رو تن پرور مي كنيم!

آبیاری بیش از حد و راهکار های نجات گیاهانی که بیش از حد آبیاری شده اند

نشانه هاي آبياري بيش از حد گياهان

١. آبياري بيش از حد محصولات غده اي (نظير چغندر و تربچه) باعث مي شود كه برگشان بزرگ و پهن شود اما غده رشد نكنه و از محصول خبري نباشه

٢. در مورد صيفيجات بوته اي اين عارضه خودش رو به صورت رشد بيش از حد برگ و بوته نشون مي ده كه جلوي تبديل گل به ميوه رو ميگيره

٣. در مورد گل و گياهان خانگيتان برگ ها قهوه اي شده و خيلي نرم مي شوند

٤. از ديگر نشانه هاي ازدياد آب در گياهان آپارتماني زرد شدن برگ ها و همينطور رشد كم گياه هست خاك و خود گياهتون رو در صورتي كه اين علائم رو مشاهده كردين از نظر وجود آفت ها چك كنين چون كه ممكن هست گياه در صورت وجود آفت هم همين علائم رو از خودش نشون بده.

 

راه حل اين مشكل

ازدياد آبياري به اين معني نيست كه شما يك روز مقدار زيادي آب به گياهتون داده باشين‏، به اين معني هست كه تعداد بارهايي كه آب دادين خيلي زياد بوده. هميشه سعي كنين آبياري رو به تناسب رشد محصول يا گياهتون تنظيم كنين.

ارسال یک نظر