دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

ریزش برگ های بنت قنسول – بنت قنسول

  |  دارالفنون   |  ریزش برگ های بنت قنسول – بنت قنسول
ریزش برگ های بنت قنسول - بنت قنسول

ریزش برگ های بنت قنسول - بنت قنسول

بنت قنسول

اکثر ما با گیاه زیبای بنت قنسول که برگ هایی به رنگ قرمز دارد آشنایی داریم. ما در این نوشتار سعی  داریم که در رابطه با علت ریزش برگ های بنت قنسول و راه کنترل آن صحبت کنیم. این گیاه آپارتمانی پرطرفدار همچنین به نام گل کریسمس نیز خوانده می شود.

ریزش برگ در گیاه بنت قنسول

اصلی ترین عامل ریزش برگ های بنت قنسول کمبود عنصر ازت یا نیتروژن شناخته می شود. این مسئله به راحتی با مصرف کودهای ازته حل خواهد گشت. البته باید دقت شود که در مصرف آن زیاده روی نگردد زیرا در آن صورت شاهد مشکلی تازه در گیاه خواهیم بود. از جمله دیگر موارد تاثیر گذار در این ریزش برگ، می توان به بیماری های ریشه اشاره نمود. شرایط نامناسب از لحاظ دمایی و رطوبت خاک می تواند بیماری های ریشه را تشدید نماید. به خصوص اگر برگ های پایینب بنت قنسول زرد شدند و ریختند به احتمال زیاد مشکل گیاه

ریزش برگ های بنت قنسول - بنت قنسولاز بیماری های ریشه می باشد. در این شرایط حتما ریشه و دما و رطوبت خاک را بررسی نمایید. آبیاری بیش از اندازه نیز می تواند باعث ریزش برگ های بنت قنسول شود. حتما در نظر بگیرید که بین هر دو مرتبه آبیاری، خاک تا عمق حدود 2 الی 3 سانتی متر خشک شده باشد. قارچ ها از دیگر عوامل تاثیر گذار بر ریزش برگ ها هستند. انواع مختلفی از قارچ ها باعث پوسیدگی ریشه و در نتیجه ریزش برگ های گیاه می شود. قارچ فیتوفترا در مواردی باعث می شوند که برگ های گیاه پژمرده و خشک شوند و در نهایت بریزند. که در این صورت باید از قارچ کش مناسب استفاده شود. عامل دیگر، زیاده روی در مصرف کودهای شیمیایی می باشد. که همانطور که پیش تر مطرح گردید، باید در مصرف هر نوع فرمول کودی، با متخصصان این حوزه مشورت نمایید تا میزان مناسب مصرفی را به شما توصیه کنند.

 

 

ارسال یک نظر