دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

فوت و فن نگهداری از گل و گیاه در تابستان

  |  دارالفنون   |  فوت و فن نگهداری از گل و گیاه در تابستان
فوت و فن نگهداری از گل و گیاه در تابستان

فوت و فن نگهداری از گل و گیاه در تابستان

همواره یک سری از دستورالعمل های کلی برای نگهداری از گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی وجود دارد که فارق از نوع آن ها باید رعایت گردد، اما شرایط نگهداری از گل و گیاه در تابستان کمی متفاوت می باشد. باید این نکته را بدانیم که علاوه بر رعایت اصول کلی، می بایست شرایط نگهداری مخصوص هر نوع گیاهمان را بدانیم و آن ها را نیز رعایت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط نگهداری از گیاهان آپارتمانی خود در گرما آشنا شوید.

1. کنترل نور خورشید

نور یکی از نیازهای ضروری گیاه به شمار می رود. اما همانطور که می دانیم گیاهان آپارتمانی نیازی به نور مستقیم خورشید ندارند و بهتر است نور مستقیم خورشید از یک پرده نازک عبور کند و به گیاه برسد. این امر به خصوص در ظهر روزهای گرم تابستانی اهمیت بیشتری می یابد. در ظهر حتما گیاه را از پنجره فاصله دهید تا نور مستقیم خورشید بر روی آن نیوفتد.

فوت و فن نگهداری از گل و گیاه در تابستان  2. آبیاری در زمان مناسب

در راستای نگهداری از گل و گیاه در تابستان به طول کلی متخصصان توصیه می کنند که آبیاری در هنگام غروب آفتاب انجام گیرد. البته در هنگام صبح هم مناسب است. اما غروب از آن جهت بهتر است که تا صبح نور آفتاب بر روی آن نمیوفتد تا آب را به مقدار زیادی تبخیر نماید. به خصوص در روزهای گرم تابستانی این تبخیر بالاتر است و باید این موضوع رعایت گردد. بهتر است در تابستان دوبار در روز گیاهتان را آبیاری کنید، یک بار در صبح و یک بار در هنگام غروب. اما اگر می خواهید یک بار آبیاری کنید حتما زمان غروب آفتاب را انتخاب نمایید.

3. دما را پایین نگه دارید

برای نگهداری از گل و گیاه در تابستان باید دمای محیط را تنظیم کنید. گیاهان آپارتمانی به طور کلی دمایی بین 5 تا 45 درجه سانتی گراد را می توانند تحمل کنند. اما بهترین حالت دمایی بین 10 تا 40 درجه می باشد که هرچه به میانه ی این رنج نزدیکتر باشد گیاه شاداب تر می ماند.

4. رطوبت را حفظ کنید

گیاهان در این فصل اگر رطوبت مورد نیاز خود را دریافت نکنند می سوزند. اگر رطوبت محیط کم است با دستگاه های ایجاد بخور و یا ایجاد جزیره، رطوبت را تنظیم نمایید.

5. تغذیه گیاهان

از تغذیه ی گیاهان آپارتمانی در این فصل قافل نشوید. برای کسب اطلاعات در رابطه با تغذیه گل و گیاهان آپارتمانی اینجا کلیک نمایید.

 

ارسال یک نظر