دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

استفاده از برق و امواج کوتاه، راهی جدید برای مبارزه با علف های هرز

  |  دارالفنون   |  استفاده از برق و امواج کوتاه، راهی جدید برای مبارزه با علف های هرز
استفاده از برق و امواج کوتاه، راهی جدید برای مبارزه با علف های هرز

استفاده از برق و امواج کوتاه، راهی جدید برای مبارزه با علف های هرزاستفاده از برق و امواج کوتاه، راهی جدید برای مبارزه با علف های هرز

شرکت هنر طبیعت سگال در این نوشتار به بیان راه های نوین برای مبارزه با علف های هرز می پردازد.علف های هرز و نحوه ی مبارزه با آن (سموم مورد استفاده)، از حدود سال ۲۰۱۵ میلادی و زمانی که آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان در سازمان بهداشت جهانی (IARC) اعلام کرد که این مواد شیمیایی مبارزه با آفات، سرطان زا می باشند، مورد انتقاد و بررسی جمعی از مردم و دانشمندان قرار گرفت. این اعتراضات و نگرانی ها منجر به تکاپوی افراد و شرکت های کشاورزی برای یافتن راهی جدید برای مبارزه با علف های هرز گردید. همه‌ی اینها منجر شده که افراد و شرکت‌های مختلفی به دنبال یافتن راه‌های جایگزین و بی‌ضررتری برای مبارزه با علف‌های هرز بگردند. هرچند اینکه جهان بتواند از میزان نفوذ سیستم کشاورزی خود به علفکش ها بکاهد، کار ساده‌ای نیست اما امتحان کردن راه‌های گوناگون شیمیایی و غیرشیمیایی برای کنترل علف‌های هرز حتما تاثیرگذار خواهد بود. یکی از دستگاه‌هایی که در راستای این تحقیقات در گلامورگان انگلستان مورد استفاده قرار گرفته است Foamstream است. شیوه ی عملکرد این دستگاه به این صورت است که مخلوطی از آب داغ و کفی تجزیه‌پذیر روی علف‌های هرز پاشیده می شود.

استفاده از برق و امواج کوتاه، راهی جدید برای مبارزه با علف های هرز

دستگاه Foamstream

برای کاستن استفاده از علف‌کش‌ها بعضی مجددا سراغ تکنولوژی‌های قدیمی‌تر نظیر بهره‌گیری از الکتریسیته رفته‌اند. ایده‌ی استفاده از برق برای از بین بردن گیاهان، اولین‌بار در قرن نوزدهم و برای کنترل علف‌های هرز مسیر راه آهن‌ها مطرح و آزمایش شد. اما در آن زمان راه موثری برای کنترل انرژی الکتریسیته مورد نیاز نداشتند در نتیجه امکان استفاده‌ی موثر از آن فراهم نشد. این نکته نیز حائز اهمیت است که قیمت پایین، در دسترس بودن و امکان مصرف آسان مواد شیمیایی اجازه‌ی روی کار آمدن رقبای دیگر را در آن زمان نمی داد. اما روز به روز با بیشتر شدن مقاومت علف های هرز به علف‌کش ها و خسارات وارده از طرف آن ها به نهاده های کشاورزی، و نگرانی‌های روزافزون که از تاثیرات این علفکش ها بر محیط زیست و سلامتی انسان‌ها شکل گرفته است، در این برهه زمانی استفاده از انرژی الکتریسیته بتواند به عنوان یک راه جایگزین مورد استفاده وسیع تری قرار گیرد. از نمونه گروه‌هایی که روی چگونگی استفاده از برق در این رابطه متمرکز شده بودند، دستگاهی به‌نام XPower تولید کرده‌اند که به تراکتور متصل می‌شود و سازندگان آن اعلام کرده اند که دستگاهشان گیاهان را در کمتر از یک ثانیه می کشند! سیستم ایکس‌پاور با وارد آوردن شوک الکتریکی به علف ها و تخریب مجراهای آوندی بافت‌های گیاه، از نقل و انتقال آب و ویتامین‌ها به سلول‌ها جلوگیری کرده و موجب مرگ آنها می‌شود.

 

ارسال یک نظر