دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

انواع گل آفتابگردان

  |  دارالفنون   |  انواع گل آفتابگردان
انواع گل آفتابگردان

انواع گل آفتابگردان

برعکس تصور عموم گل آفتابگردان تنوع گونه ای زیادی دارد و در این تنوع گونه ای شاهد تنوع رنگ نیز خواهیم بود! رنگ آفتابگردان به طور عمومی زرد می باشد اما  آفتابگران به رنگ های ترکیبی سفید و زرد و یا قرمز و زرد نیز وجود دارد. در ادامه هنر طبیعت سگال به بررسی اجمالی مهم ترین انواع آفتابگردان خواهیم پرداخت.

انواع گل آفتابگردان

1. خورشید طلایی بزرگ

شهرت این نوع آفتابگردان از جهت شکوفه های دوتایی آن می باشد. همچنین این گونه ارتفاع بیش تری داشته و تا حدود یک متر و هشتاد رشد می کند. سر آن بزرگ بوده و رنگ زرد طلایی خالص و عمیقی دارد.

2. ماموت روسی

این نوع این گیاه دانه های راه راه بزرگی داشته و با دانه های سایر گیاهان اشتباه گرفته می شود. ماموت روسی جزو قد بلندترین ها به شمار می رود. این نوع تا ارتفاع 3 متر و هفتاد نیز قد می کشد.

3. بلوند توت فرنگی

این گونه علاوه بر شکوفه های رنگی صورتی و زرد، گل چند رنگی نیز دارد. از لحاظ ارتفاعی مانند گونه ی خورشید طلایی بزرگ تا حدود یک متر و هشتاد رشد می کند.

4. مولین راگ

این گونه ی گل آفتابگردان کوتاه قد (حدود یک متر و بیست) بسیار زیباست و چند رنگ می باشد. به علت کوتاهی گزینه ی مناسبی برای کاشت در حیاط منزل می باشد.

انواع گل آفتابگردان 5. سفید ایتالیایی

خصلتی که آن را منحصر به فرد می سازد توانایی پرورش گل های چندگانه در طول فصل است. قد متوسطی در حدود یک متر و نیم داشته و گل های براقی ندارد.

6. پرتو آفتاب

این گونه با گل های خاص خود، خودنمایی می کند اما مقاومت بالایی ندارد. رنگ آن زرد طلایی می باشد و قد متوسطی دارد.

7. بکاهای کوچک

اگر حساسیت ندارید این گل های قرمز- طلایی را که ارتفاعی حدود یک متر دارند را در باغچه ی خود بکارید. این نوع گل آفتابگردان بسیار زیبا هستند اما شکوفه های آن کمی حساسیت زا می باشد.

ارسال یک نظر