دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

Waterless Coated Grass Seed / چمن با نیاز آبی کم

  |  ترکیبات اصلاح کننده خاک   |  اسید هیومیک   |  Waterless Coated Grass Seed / چمن با نیاز آبی کم


درصد ترکیب بندی بذر:

 1.  Bermuda grass 10%
 2. loliumperenne ULTRA 10%
 3.  PoaPratensis BROOKLAWN 10%
 4.  Festucaarundinacea BROCKTON 35%
 5.  Festucaarundinacea SC-1 35%

 

 

 

 

چمن ۵ بذر مقاوم به کم آبی روکش دار ترکیبی از پنج نوع بذر مرغوب دنیا ، محصولی مشترک مابین مراکز مهم تحقیقاتی کانادا، آمریکا، استرالیا وآلمان می باشد، این نوع بذر در طیف وسیعی از مناطق آب و هوایی قابل کشت است و مخصوصا با توجه به پوشش بذر و ترکیب بندی مناسب آن در مناطق گرمسیری عملکرد شایان ذکری دارد و به طور قابل ملاحظه ای نسبت به کم آبی و تنش خشکی مخصوصا در زمان جوانه زنی مقاوم است.

بذر پوشش دار از نظر ظاهری با بذر معمولی به علت وزن بیشتر و همچنین رنگ متفاوت آن کاملا قابل تشخیص می باشد البته پوشش بذر تاثیری روی شکل اصلی نخواهد داشت. از خصوصیات دیگر بذر کوتینگ شده وزن بالای هزاردانه نسبت به بذر بدون پوشش است.

وزن بالاتر بذر پوشش دار نسبت به بذور بدون پوشش در بهینه کردن تماس آنها با بستر کشت تاثیر به سزایی دارد . مواد تشکیل دهنده پوشش بذر کوتینگ با وجود اینکه برای پرندگان و حشرات سمی نیست اما  جذابیتی به عنوان مواد خوراکی برای آنها ندارد.

کوتینگ بذر در جوانه زنی و رشد نهال های بذری نیز بسیار موثر است. یکی از مهمترین نقش های کوتینگ در جوانه زنی، متورم شدن پوشش بذر در زمان آبگیری و ذخیره بالای آب با استفاده از پروسه جذب آب توسط بذر یا تکنیک WASP  Water Absorbing Seed Process  است ; میتوان گفت پوشش اطراف بذر با جذب آب به میزان ۱۰۰ برابربیشتر نسبت به بذور بدون پوشش باعث تضمین جوانه زنی بذر می شود. جذب آب در رشد و توسعه ریشه ها بطور قابل ملاحظه ای بیشتر از رشد ریشه ها در بذور بدون پوشش است. پس از جوانه زنی نیاز آبی چمن مذکور همانند چمن    NAN Premium Mix  با برنامه آبیاری هردو روز یک بار به میزان یک الی دو لیتر در هر متر مربع آبیاری می شود و پس از رشد کامل نیاز آبی هفته ای یک بار حداکثر ۲۰ لیتر در هر متر مربع می باشد.

 

لایه های تشکیل دهنده پوشش بذر کوتینگ شامل هشت لایه می شود، که به طور ویژه با تولید یک لایه محافظتی و فراهم کردن مواد غذایی در اسیدیته pH  مناسب سبب افزایش راندمان مصرف آبو مواد غذایی افزایش جوانه زنی بذر می شود، وجود دولایه درونی و میانی از تیمار اسید هیومیک نیز تاثیر به سزایی در بهینه سازی مصرف کود و استفاده از مواد مغذی دارد. این لایه ها به ترتیب از بیرون به سمت داخل شامل هشت لایه ذیل است:

 • لایه محافظ بیرونی
 • سوپر جاذب
 • اولین لایه مواد مغذی
 • لایه Chalk
 • اسید هیومیک
 • دومین لایه مواد مغذی
 • لایه محافظ داخلی
 • بذر همراه با اسید هیومیک و مواد محرک زیستیاز موارد کاربرد کاملا اقتصادی و اختصاصی این نوع بذر چمن بکارگیری آن در مباحث روف گاردن ( بام سبز) به جهت استفاده بهینه و بسیار کم آب و کاهش خطر ایجاد رطوبت در بام های مراکز تجاری ، هتل ها و مراکز عمومی استفاده می گردد.

 

 

 

 

 

ارسال یک نظر