دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

علف هرز در پیت ماس – آیا در پیت ماس بذر علف هرز وجود دارد؟

  |  بستر کشت   |  پیت ماس   |  علف هرز در پیت ماس – آیا در پیت ماس بذر علف هرز وجود دارد؟
علف هرز در پیت ماس - آیا در پیت ماس بذر علف هرز وجود دارد؟

علفهای هرز در پیت ماس

در برخی موارد کشاورزان شاهد علف هرز در پیت ماس هستند. آیا پیت ماس خود دارای بذر علف هرز می باشد؟ از آنجایی که مسئله ی وجود علف هرز در بستر کشت برای کشاورزان از درجه ی اهمیت بالایی برخوردار است، شناسایی منشاء آن می تواند بسیار کمک کننده باشد. در ادامه خواهیم دانست که علت وجود این علف های هرز چیست.

علف هرز در پیت ماس - آیا در پیت ماس بذر علف هرز وجود دارد؟گاهی اوقات علف های هرز در گیاهان گلدانی به وجود می آیند. آیا آنها از خود زمین های پیت (پیت لند) می آیند؟

این موضوع تقریبا به دلیل روند کار و سنجش های ایمنی در داخل باتلاق های پیت (پیت لند)، بعید است. پیت لندها بسیار با دقت برای حفاری آماده سازی می شوند. در هنگام برداشت، مقدار زیادی از لایه ی سطحی برداشته می شود و مرزهای زمین های پیت به دقت کنترل می شوند. همچنین به غیر از آن، بازرسی های منظم توسط سازمان کنترل کیفیت RHP انجام می شود. متریال خام پیت ماس اغلب برای وجود بذر علف های هرز یا خود علف هرز در پیت ماس چک می شوند. به علاوه به دلیل پایین بودن سطح PH و نبود مواد غذایی در پیت ماس طبیعی، تنها گیاهان خاص می توانند در این زمین های پیت رشد کنند (مانند اسفاگنوم) و گیاهانی مثل علف هرز توانایی رشد در این زمین ها را ندارند. هیچ محصول زراعی معمولی نمیتواند بذر خود را در پیت خالص برویاند. بنابراین پیت ماس به صورت طبیعی عاری از بذر است، که یکی از مزایای اصلی برای استفاده ی پیت در پرورش گیاه است. در نتیجه با اطمینان می توان گفت علف هرز موجود در کشت محصولات معمولا از فضای اطراف می آید. بنابراین پاک نمودن اطراف زمین کشاورزی یا گلخانه از علف های هرز جزو اصلی ترین عوامل در دور نگه داشتم علف هرز از پیت ماس است.

شرکت هنر طبیعت به عنوان وارد کننده انحصاری پیت ماس نورد اگری در ایران، اقدام به فروش این محصول به صورت مستقیم یا از طریق نمایندگان خود می کند. جهت خرید، پیش خرید و دریافت قیمت پیت ماس با کارشناسان هنر در ارتباط باشید.

ارسال یک نظر