دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا

بذر چیست

  |  بذر   |  بذر چیست
بذر چیست

بذر چیست

بذر چیست

در این مقاله شرکت هنر طبیعت سگال به توضیح در رابطه با پاسخ سوال بذر چیست خواهد پرداخت. قسمتی از گیاه که توانایی تولید نسل دیگری از آن گیاه را دارا باشد بذر نامیده می شود. این بخش گیاه که از درجه حساسیت بالایی برخوردار است، وظیفه ی تولید مثل را بر عهده دارد. از لحاظ علمی و بیولوژیکی بذر، تخمک رسیده و باروری می باشد که توانایی رشد و تبدیل شدن به گیاه را خواهد داشت. اما در زمینه ی کشاورزی آن را طور دیگری تعریف می کنند. بذر از این منظر یک میوه ی خشک و ناشکوفا می باشد که دارای تعداد تخمک های متفاوت می باشد.

انواع بذر از لحاظ تخمک:

– یک تخمک: مانند غلات

– دو تخمک: مانند هویج و طوق

– چند تخمک (پلی ژرم): مانند چغندر قند

بذرها دارای تنوع بسیاری از لحاظ رنگ، شکل، اندازه و خصوصیات بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی هستند.

بذر چیست

اجزاء بذر چیست

در زیر به 4 جزء بذر اشاره خواهد شد که برای حیات آن ضروری می باشند.

1.  پوسته این بخش محافظ قسمت های داخلی بذر مانند جنین از عوامل نامساعد محیطی می باشد. پوسته یا تستا همچنین در فرآیند آب گیری بذر در زمان جوانه زنی نقش موثری خواهد داشت.

2. جنین این قسمت شامل محور جنینی، هیپوکوتیل و یک یا دو عدد لپه است.

3. آنزیم ها و هورمون ها آنزیم ها  در مرحله جوانه زنی به ساخت بافت جدید کمک می کنند. نقش هورمون ها در این فرآیند تحریک تولید آنزیم ها می باشد. همچنین آنزیم ها با ایجاد حالت سکون یا استراحت در بذرهای خشک بقای گیاه را تضمین خواهند نمود.

4. مواد ذخیره ای این بخش وظیفه ی تامین مواد غذایی مورد نیاز جنین را دارد. زیرا تا زمان تبدیل آن به یک گیاه کامل که بتواند عمل فتوسنتز انجام دهد، توانایی تامین مواد مورد نیاز خود را ندارد. این مواد ذخیره ای شامل کربوهیدرات‌ها، لیپیدها، پروتئین‌ها و سایر ترکیبات هستند که مقدار آن‌ها در بذرهای گیاهان مختلف با یکدیگر متفاوت است. کربوهیدرات ماده ی ذخیره ‌ای اصلی در بذور بسیاری از گیاهان زراعی نظیر غلات هستند. کربوهیدرات‌ های ذخیره ‌ای شامل نشاسته، همی سلولز، لیزاب ، پنتوزان‌ها، پکتین‌ها، و سایر کربوهیدرات‌ها می‌باشد.

بذر چیست

طول عمر بذر

با توجه به طول عمر طبیعی و ژنتیکی بذر و همچنین شرایط نگهداری آن ها یا بالا بودن کیفیت بذر، زمان زندگی بذرها با یکدیگر متفاوت است. می توان با فراهم نمودن شرایط نگهداری در سطح کیفی بالا طول عمر را افزایش داد اما بعد از گذراندن طول عمر ژنتیکی بذر نمی توان انتظار بالایی از لحاظ کیفیتی از آن بذر داشت. بذرها از لحاظ طول عمر به سه دسته ی زیر تقسیم بندی می شوند: ( بذر چیست )

1. کوتاه عمر بذور گیاهانی چون درختان مناطق معتدل، که به طور معمول بذرهایشان در بهار می رسد از این دسته به شمار می روند. درختانی نظیر سپیدار و بید از این نوع به حساب می آیند. بذر این نوع گیاهان از چند روز تا حداکثر یک سال زنده خواهند ماند. در طبیعت، بذر این نوع از گیاهان پس از رسیدن و ریزش به زیر درخت، فوراً در خاک جوانه می‌زنند و نیازی به گذران فصل های پاییز و زمستان نخواهد بود. بذر بیشتر گیاهان گرمسیری، نیمه گرمسیری و آن هایی که لپه های بزرگی دارند نیز در این دسته قرار می گیرند. گیاهانی نظیر قهوه، ازگیل ژاپنی، بادام و فندق. هر چه بیشتر از طول عمر آن بگذرد درصد جوانه زنی و کیفیتشان کاهش می یابد.

2. بذرهای با عمر متوسط این بذور در حدود 2 الی 5 سال عمر خواهند کرد؛ که در شرایط نگهداری ایده آل این عدد به 15 سال نیز خواهد رسید. اغلب درختان سوزنی برگ، گل ها، سبزی ها و غلات دارای بذرهایی با طول عمر متوسط می باشند.

3. بلند عمر این بذور دارای طول عمر حداقل 15 الی 20 سال می باشند. این طول عمر خود را مدیون پوسته ی سخت خود می باشند. علف های هرز جزو این دسته قرار می گیرند.

 

 

 

 

ارسال یک نظر