دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

در هنگام گلدان کاری با پیتماس چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد؟

  |  بستر کشت   |  پیت ماس   |  در هنگام گلدان کاری با پیتماس چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد؟
در هنگام گلدان کاری با پیتماس چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد؟

در هنگام گلدان کاری با پیتماس چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد؟

در هنگام گلدان کاری با پیت ماس چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد؟

1. برای فرایند گلدان کاری ، بسیار مهم است که یک تراکم خاص را در نظر بگیرید. از آن جایی که بستر کشت یک ماده ی نرم به شمار می رود، باید کمی فشرده شود تا یک فشردگی ایجاد گردد و تماس خوبی با ریشه ی گیاه برقرار شود.

2. پس از گلدان کاری یا بذر کاری به سرعت باید آبیاری اولیه انجام گیرد تا از تماس مناسب بین خاک و ریشه ی گیاه اطمینان حاصل شود.

3. در این پروسه، این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است که گیاهان جوان را در اعماق گلدان قرار ندهیم. پس از فشرده سازی زمان کاشت و بعد از آبیاری اولیه، گیاه ممکن است بیش از حد در عمق فرو برود و در نتیجه از فقدان هوا و نور و همچنین افزایش فشار ناشی از بیماری های خاک رنج ببرد.

در هنگام گلدان کاری با پیتماس چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد؟برای افزایش ظرفیت هوایی و بهبود زهکشی بستر، افزودنی یا جایگزین بهینه چه چیزی است؟

در مورد زهکشی مناسب در هنگام گلدان کاری ، اول از همه، انتخاب بهینه ی ترکیب بستر کشت در ابتدا نیازمند شناخت نیازهای محصول مورد نظر می باشد. اختلاط درصد بالای پیت سفید همراه با پیت سیاه (80 درصد پیت سفید همراه با 20 درصد پیت سیاه) تضمین کننده ی نسبت کنترل شده از ظرفیت هوایی و آبی است که در پیت ماس های نورد اگری تمام چنین فرمولی لحاظ شده است. برای افزایش ظرفیت هوایی و زهکشی مناسب تر در بستر کشت گلدان کاری بهترین گزینه پرلیت است.  از آنجایی که پرلیت دارای PH خنثی است، آب را جذب نکرده و دارای مواد مغذی نمی باشد، می توان با اطمینان از آن استفاده کرد. فیبر چوبی(چیپس) یکی دیگر از راههای بهینه برای افزایش ظرفیت هوایی و بهبود زهکشی می باشد. الیاف کوکوپیت نیز یک ترکیب پایدار است اما ممکن است مقدار بالایی نمک و کلرید داشته باشد. همچنین آفات بیماری زا و علف های هرز نیز ممکن است در آن موجود باشد. اما اگر کوکوپیت با کیفیت بالا انتخاب کنیم (EZGROW) به صورت مکملی، حرکت آب و زهکشی مناسب را تا حدی تضمین خواهد کرد و به اقتصادی شدن بستر کشت ما کمک شایانی خواهد کرد.

شرکت هنر طبیعت به عنوان وارد کننده انحصاری پیت ماس نورد اگری در ایران، اقدام به فروش این محصول به صورت مستقیم یا از طریق نمایندگان خود می کند. جهت خرید، پیش خرید و دریافت قیمت پیت ماس با کارشناسان هنر در ارتباط باشید.

ارسال یک نظر