دسته‌ بندی محصولات
راه‌ های ارتباط با ما

22655870-72 - (21) 98+

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین میدان الف و خیابان ب، پلاک 142

شنبه تا چهارشنبه (8 صبح - 5 عصر)

بالا
title

چرا به ضد عفونی پیت ماس نیازی نیست؟

  |  بستر کشت   |  پیت ماس   |  چرا به ضد عفونی پیت ماس نیازی نیست؟
چرا به ضد عفونی پیت ماس نیازی نیست؟

چرا به ضد عفونی پیت ماس نیازی نیست؟

آیا در پیت ماس نماتد وجود دارد؟

آیا در پیت ماس نماتدهای بیماری زایی هستند که نیاز به ضد عفونی پیت ماس به وجود بیاید؟ محصولات پیت ماس هیچ نماتد بیماری زای گیاهی در خود ندارند. شاید در آن ها نماتدهای ساپروفیتی باشد که نیش در دهان خود ندارند، در نتیجه نمی توانند به گیاهان آسیب برسانند. نماتدهای ساپروفیتی را می توان در تمام پیت ماس های سرتاسر جهان یافت. مواد اولیه ی پیت ماس به طور دقیقی در آنالیزهای آزمایشگاهی کنترل می شوند. اکثرا مدیریت کنترل کیفیت محصولات پیت ماس بر اساس RHP صورت می گیرد. RHP سختترین مقررات را برای کنترل کیفیت بسترهای کشت در سرتاسر جهان دارد.

چرا به ضد عفونی پیت ماس نیازی نیست؟چرا به ضد عفونی پیت ماس نیازی نیست؟

محصولات به دست آمده از پیت لند به علت تمیزی، نیازی به ضدعفونی کردن ندارند. این تمیزی به علت فرآیندی است که پیت در سیر تکاملی خود، طی می کند. این انواع پیت دارای مواد مغذی کم و سطح ph پایین می باشند. علاوه بر آن، باتلاق تولید پیت ماس از آب اشباع است و تنها گیاهانی که با این شرایط سازگار هستند قادر به رشد در آن هستند. از آن جا که هیچ محصول زراعی معمولی توانایی رشد در زمین های پیت را ندارد، هیچ آفت یا بیماری ای در اطراف باتلاق تولید پیت یافت نمی شود. این مسئله ضامن آن است که نیازی به ضد عفونی پیت ماس نیست. اما ضدعفونی کردن برای انواع پیت ماسی که از زمین های کشاورزی استخراج می شوند ضروری است. این مورد یکی از مهم ترین مزایای اقتصادی  و زیست محیطی پیت ماس های برگرفته از باتلاق های تولید پیت به شمار می رود. همچنین آفات و بیماری ها مکررا توسط کنترل کیفیت KD کنترل می شوند. از طرف دیگر می توان گفت ضد عفونی پیت ماس حتی بد است و موجب از بین رفتن فعالیت میکروارگانیسم های مفید می شود. ضد عفونی کردن، میکروارگانیسم ها یا همان عامل سرکوبگر در مقابل بیماری های گیاهی پاتوژنیک را از دست می دهد.

شرکت هنر طبیعت به عنوان وارد کننده انحصاری پیت ماس نورد اگری در ایران، اقدام به فروش این محصول به صورت مستقیم یا از طریق نمایندگان خود می کند. جهت خرید، پیش خرید و دریافت قیمت پیت ماس با کارشناسان هنر در ارتباط باشید.

ارسال یک نظر